18:21 Bayrağımızı Gururla Ve Başarıyla Temsil Ettiler         18:10 Medya Projesi İZBAŞ’ta Gerçekleşti         17:56 Giyim Sanayicilerinin Hedefi Almanya Ve Ukrayna         17:52 Karşıyaka Belediyesi Whatsapp’ta         17:45 Şampiyonluk Yolunda Kritik Maç         17:36 Urla Sanat Fuarı Açıldı         17:13 Aliağa CHP Ömer'e Emanet          16:36 Meslek Hizmetleri Ödülü Müesser Aktaş'ın         16:30 Sofranız Renkli, Zekanız Keskin Olsun         16:21 Karaciğer Kanseri Önlenebilir Mi         16:13 Aydın’ın Milli Gururları         16:07 Orman İşletme Müdürlüğü’nden Personel İhalesi         16:02 Araç Sigortası İhalesi         15:36 Biz İzmir’in Pek Çok Semtine Küçük Mardin Deriz         15:30 İmam Hatip Ortaokulu Yapım İhalesi         15:23 Parke Taşı, Bordür Ve Yağmur Oluğu Alınması İşi İhalesi         15:17 Yıkanabilir Bebek Bezi Kullanmak İçin 10 Neden         15:09 Kötü Haberlere Yolun Başında Önlem Alın         15:01 İçmesuyu İnşaatı Yapım İşi İhalesi         14:57 Evde Bakım Hizmetleri Alımı İşi İhalesi         14:52 Petrolün Cari Açığa Katkısı 40 Milyar Dolar         14:38 Aç Gezmekten Vazgeçin, Kilolarınıza Veda Edin         14:30 Anadolu Lisesi Ve Pansiyonu Yapım İhalesi         14:17 Turizmci Ve Turist Denizaltına İniyor         14:14 Antibiyotik Kulanmada Dünyada Birinciyiz        
ARŞİVDE ARA
ÇOK OKUNAN...
HAVA DURUMU
İstanbul 13/15 °C
Ankara 5/11 °C
İzmir 13/18 °C
PİYASALAR
IMKB 0.00
Dolar 2,9225
Euro 3,2855
Altın 115,813
LİNK BANKASI
NÖBETÇİ ECZ.
Afyonluların Ağası Şimşek
ALİAĞA HABER/ ALFA TİVİ/ GÜNAYDIN EGE GAZETESİ / İzmir'in Aliağa ilçesinde, 'Afyonkarahisar Kültür ve dayanışma Derneği’nin düzenlediği geleneksel 14. Katmer Şenliği'ne katılan eski Ulaştırma Bakanı, AK Parti İzmir 2. bölge milletvekili adayı Binali Yıl
09 Haziran 2011 Perşembe 19:40

ESKİ ULAŞTIRMA BAKANI BİNALİ YILDIRIM AFYONLULARIN FAHRİ KATMER AĞASI  OLDU.

 

AFYONLULARIN AĞASI ADEM ŞİMŞEK

 

ALİAĞA HABER/ ALFA TİVİ/ GÜNAYDIN EGE GAZETESİ / İzmir'in Aliağa ilçesinde, 'Afyonkarahisar Kültür ve dayanışma Derneği"nin düzenlediği  geleneksel 14.  Katmer Şenliği'ne katılan eski Ulaştırma Bakanı, AK Parti İzmir 2. bölge milletvekili adayı Binali Yıldırım 'Fahri Katmer Ağası' oldu.

 

 

Aliağa Çamlık Piknik Alanında 14.'sü düzenlenen Katmer Şenliği'ne eski bakan Binali Yıldırım, Aliağa Kaymakamı İbrahim Keklik, Aliağa Belediye Başkanı Ö. Turgut Oğuz, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir 2. Bölge 1. sıra milletvekili adayı Alaattin Yüksel , AK Parti İzmir 2. bölge milletvekili adayları Uğur Türkan, Müjde Özkumova, MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir, CHP Aliağa İlçe Başkanı Özlem Şan Oğuzhan ve vatandaşlar katıldı.

Afyonkarahisar'ın, Ege Bölgesi'nin kavşak noktası olduğunu belirten Binali Yıldırım, Afyonkarahisar'a yapılan çalışmalardan bahsetti. 420 kilometre bölünmüş yol yaptıklarına değinen Yıldırım, Afyonkarahisar, Kütahya ve uşak arasına havaalanı yapımının devam ettiğini söyledi.

Yapılan havaalanının isminin çekişme konusu olduğuna değinen Yıldırım, havaalanına 3 şehrin ismini vermek yerine Cumhuriyetin kazanıldığı topraklar olduğu için 'Zafer' ismini verdiklerini ifade etti.

Geçen yıl düzenlenen katmer şenliğinde  13. Katmer  Ağası olan İsa Önal'a plaketini veren Yıldırım, 14.'sü yapılan şenliklerin dernek yönetim kurulu kararı ile dernek başkanı Ramazan Karaçor tarafından Fahri Katmer Ağası ilan edilirken, bu yılki Katmer  ağasının seçilmesi için satışa çıkarılan Koç"un açık artırmasını  Binali Yıldırım Yaptı.  Katmer Ağalığı için  açık artırmaya çıkarılan Koç'a 15 bin lira veren Gemi  Geri dönüşün sanayicileri Derneği Başkanı Adem Şimşek oldu.  Gemisander Başkanı  Adem Şimşek 14. Katmer Şöleninde katmer Ağası oldu. Şimşek dernek  etkinliklerinde kullanılması için 15 bin liraya satın aldığı koç"u bağışladı. Şenlikte vatandaşlara katmer ve ayran servisi edildi. Afyonkarahisar belediyesi Folklor Ekibi  Afyon yöresine ait halk oyunlarını sergiledi. TRT Türk Halk Müziği sanatçısı Şifa Yılmaz ise yöresel türküler ile gelen konukları coşturdu.

 

ULAŞTIRMA ESKİ BAKANI BİNALİ YILDIRIM ALİAĞA"DA AFYONKARAHİSAR KÜLTÜR EĞİTİM VE DAYANIŞMA DERNEĞİ"NİN KATMER ŞÖLENİNE KATILDI

YILDIRIM: “AĞALIK SİZİN OLSUN,HİZMET ETMEK BİZE YETER. EFELİK SİZİN OLSUN, HİZMET BİZİM OLSUN”    

Ulaştırma Eski Bakanı AK Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Binali Yıldırım, “Bize hizmetkarlık düşer. Ağalık sizin olsun, efelik sizin olsun. Hizmet bizim olsun” dedi.  Etkinliğin "Koç Ağası" seçimi bölümünde Aliağa Afyonkarahisarlılar Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği (AKED) Başkanı Ramazan Karaçor, Koç Ağasını belirlemesi için Ulaştırma Eski Bakanı Yıldırım"ı sahneye davet etti.  Yıldırım, geçen yılın Koç Ağası AK Parti İzmir İl Genel Meclisi Eski Üyesi İsa Önal"a plaket verdi. Yıldırım, Afyonkarahisarlılar Derneği"ne verdiği destekten dolayı Önal"a teşekkür ederek plaketini verdi.      Yıldırım daha sonra havanın sıcak olduğunu bu nedenle de fazla beklemeyi engellemek için Koç Ağası açık artırımını 5 bin lira ile başlattı.      Yıldırım"ın “Yeni Ağayı bekliyoruz. Ağalar meydana çıksın bakalım” dedi. Bunun üzerine bir vatandaş Eski Bakan Yıldırım"a "Ağa olarak sizi görmek istiyoruz" diye seslenmesi  üzerine “Bizim Ağalıkla ne işimiz var” karşılığını verdi.  Yıldırım, şöyle dedi: “Siz zaten Aliağa"da oturuyorsunuz. Onun için Ağa sizsiniz. Bize hizmetkârlık düşer. Ağalık sizin olsun, hizmet etmek bize yeter.  Efelik sizin olsun, hizmet bizim olsun.”   Yapılan açık artırmada koça 15 bin lira veren Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği Başkanı Adem Şimşek yeni Koç Ağası olmaya hak kazandı.  Yıldırım, Afyonkarahisarlıların Aliağa"da bir etkinliğine katılacağını Afyonkarahisarlı olan Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu"na  ilettiğini ve bir mesajının olup olmadığını sorduğunu da söyledi.  Eroğlu"da "selamlarımı ilet" mesajını aldıktan sonra "yani seçime dönük olarak bir şey söylemeyeyim mi?"dediğini belirten Yıldırım, Buna karşılık Eroğlu"nun "Benim Hemşerilerim seçimlerde ne yapacağını, kime oy vereceğini çok iyi bilirler” karşılığını verdiğini aktardı.      Etkinliğe AK Parti İzmir Milletvekili Adayları Aydın Şengül , Müjde Özkumova ve Uğur Türkan"ın yanı sıra, AK Parti İzmir İl Genel Meclis Üyesi Muhammet Yılmaz, AK Parti Aliağa İlçe Başkanı Kazım Ulaş, Aliağa Eski Belediye Başkanı Tansu Kaya ve AK Parti Aliağa İlçe Genel Sekreteri Şule Akman Yıldırım da katıldı.

E-GAZETE
GAZETE MANŞETLERİ
VİDEO HABER
Söğüt Gölgesi
Söğüt Gölgesi
Başıboş Diyojen
Başıboş Diyojen
Sebahattin Karaca
Sebahattin Karaca
Hayal Han
Hayal Han
FOTO GALERİ
ANKET
ÖZEL HABER