• BIST 114.418
  • Altın 163,268
  • Dolar 3,8030
  • Euro 4,6507
  • İzmir 7 °C

Petkimspor Deplasmanda Farklı Yenildi

Petkimspor Deplasmanda Farklı Yenildi
Petkimspor, Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin 5. Hafta maçında Nesine.com Eskişehir Basket’e deplasmanda 83-55’lik skorla mağlup oldu.

Petkimspor, Türkiye Basketbol 1. Ligi’nin 5. Hafta maçında Nesine.com Eskişehir Basket’e deplasmanda 83-55’lik skorla mağlup oldu.

Anadolu Üniversitesi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ilk çeyrek ev sahibi ekibin 21-19 üstünlüğü ile tamamlandı. İkinci çeyrekte farkı arttıran Eskişehir Basket, soyunma odasına 42-30 önde girdi. Üçüncü çeyrekte de maça ağırlığını koyan taraf ev sahibi oldu. Üçüncü çeyrek ev sahibi takımın 60-43 üstünlüğü ile tamamlandı. Son çeyrekte farkı iyice arttıran Eskişehir Basket, maçtan 83-55 üstün ayrıldı.

Ev sahibi ekipte Sean Marshall 18 sayı – 4 ribaund – 5 asist, Yunus Emre Sonsırma 18 sayı – 10 ribaund – 7 asist ile oynadı. Petkim Spor’da ise Terrance Orlando 11 sayı – 4 ribaund – 7 asist üretti.

Salon: Anadolu Üniversitesi Spor Salonu

Hakemler: Orkun Yurtdaş, Seyhan Topaloğlu, Haldun Çoban

Nesine.com Eskişehir Basket: Evren Büker (6), Murat Göktaş (8), Yunus Emre Sonsırma (18), Efekan Coşar (4), Joshua Dwıght Duncan (16), İsmail Kerem Gülmez (2), Buğrahan Tuncer (5), Sean James Marshall (18), Cemal Nalga (6)

Antrenör: Brad Greenberg

Petkimspor: Rıfat Murat Kaya (4), Melih Yıldız (10), Gökhan Karabıyık (7), Polat Kaya (9), Burak Erol (2), Sercan Ergin (1), Alexander Ayemere Orıakhi (11), Terrance Orlando Campbell Jr (11)

Antrenör: Burak Gören

NESİNE.COM ESKİŞEHİR BASKET 83 – 55 PETKİMSPOR

İlk Çeyrek: 21 – 19

İkinci Çeyrek: 21 -11

İlk Periyod: 42 – 30

Üçüncü Çeyrek: 18-13

Dördüncü Çeyrek: 23-12

Maç Sonucu: 83 – 55

 

TBL'nin  5. haftasında alınan sonuçlar, puan durumu ve gelecek haftanın programı şu şekilde:

Tarih|Saat

Şehir

Salon

A Takım

Skor

B Takım

21.10.2016 14:00

İZMİR

Gelişim Koleji S.S.

GELİŞİM KOLEJİ

74

-

78

AFYON BELEDİYE

21.10.2016 16:00

İSTANBUL

Acıbadem Üniversitesi S.S.

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ

78

-

58

FİNAL GENÇLİK

22.10.2016 15:00

İSTANBUL

Ahmet Cömert Spor Salonu

PERTEVNİYAL

68

-

82

AKHİSAR BELEDİYE

22.10.2016 16:00

ANKARA

TOBB ETÜ Spor Salonu

TÜRK TELEKOM

94

-

69

DÜZCE BELEDİYE

22.10.2016 16:00

MUĞLA

Menteşe Spor Salonu

MUĞLA ORMAN

58

-

64

İSTANBULSPOR BEYLİKDÜZÜ

22.10.2016 16:00

SAMSUN

Mustafa Dağıstanlı S.S.

SAMSUN BŞB. ANAKENT

101

-

72

BANDIRMA KIRMIZI

22.10.2016 17:00

ESKİŞEHİR

Anadolu Üniversitesi S.S.

NESİNE.COM ESKİŞEHİR BASKET

83

-

55

PETKİM SPOR

23.10.2016 16:00

YALOVA

90. Yıl Spor Salonu

YALOVA GROUP BELEDİYE

88

-

69

MAMAK BLD. ANKARA DSİ

23.10.2016 18:00

BURSA

Bursa Atatürk Spor Salonu

BURSASPOR DURMAZLAR

62

-

75

SAKARYA BŞB BASKETBOL

 

S

Takım

O

G

M

A

Y

İçP

İçA

Puan

1

İSTANBULSPOR BEYLİKDÜZÜ

5

5

0

384

341

0

0

10

2

SAKARYA BŞB BASKETBOL

5

4

1

374

333

2

0

9

3

NESİNE.COM ESKİŞEHİR BASKET

5

4

1

443

407

1

0

9

4

TÜRK TELEKOM

5

4

1

442

390

0

0

9

5

AFYON BELEDİYE

5

4

1

409

370

0

0

9

6

GELİŞİM KOLEJİ

5

3

2

379

372

2

0

8

7

PETKİM SPOR

5

3

2

338

366

2

0

8

8

AKHİSAR BELEDİYE

5

3

2

412

388

1

0

8

9

SAMSUN BŞB. ANAKENT

5

3

2

425

374

1

0

8

10

BANDIRMA KIRMIZI

5

2

3

371

387

3

0

7

11

BURSASPOR DURMAZLAR

5

2

3

373

389

2

0

7

12

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ

5

2

3

361

370

1

0

7

13

YALOVA GROUP BELEDİYE

5

2

3

392

386

0

0

7

14

PERTEVNİYAL

5

2

3

342

356

0

0

7

15

DÜZCE BELEDİYE

5

1

4

327

369

2

0

6

16

MAMAK BLD. ANKARA DSİ

5

1

4

426

450

1

0

6

17

MUĞLA ORMAN

5

0

5

321

381

0

0

5

18

FİNAL GENÇLİK

5

0

5

314

404

0

0

5


TBL'de 6. haftanın programı şöyle:

Tarih|Saat

Şehir

Salon

A Takım

 

B Takım

28.10.2016 14:30

BURSA

Final Okulları Spor Salonu

FİNAL GENÇLİK

-

MUĞLA ORMAN

28.10.2016 16:00

ANKARA

Mamak Belediyesi Spor Salonu

MAMAK BLD. ANKARA DSİ

-

PERTEVNİYAL

29.10.2016 16:00

İSTANBUL

Gazanfer Bilge

İSTANBULSPOR BEYLİKDÜZÜ

-

GELİŞİM KOLEJİ

29.10.2016 16:30

İZMİR

Enka Spor Salonu

PETKİM SPOR

-

YALOVA GROUP BELEDİYE

29.10.2016 17:00

DÜZCE

Kalıcı Konutlar Merkez Spor Salonu

DÜZCE BELEDİYE

-

NESİNE.COM ESKİŞEHİR BASKET

29.10.2016 18:00

MANİSA

Akhisar Belediye Spor Salonu

AKHİSAR BELEDİYE

-

BURSASPOR DURMAZLAR

29.10.2016 18:00

AFYONKARAHİSAR

ATATÜRK

AFYON BELEDİYE

-

SAMSUN BŞB. ANAKENT

29.10.2016 19:00

SAKARYA

ATATÜRK Spor Salonu

SAKARYA BŞB BASKETBOL

-

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ

30.10.2016 13:00

BALIKESİR

Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu

BANDIRMA KIRMIZI

-

TÜRK TELEKOM

// EGE BASIN GRUBU

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2004 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 232 616 28 78 Faks : 0 232 616 28 78